Cestování se psem!

Jak správně cestovat se psem:  malý průvodce pro Šťastné a Bezpečné Dobrodružství

 

Cestování se psem může být nejen vzrušující dobrodružství, ale také skvělý způsob, jak sdílet nezapomenutelné zážitky s vaším čtyřnohým přítelem. Při plánování cestování se psem je však důležité mít na paměti několik klíčových faktorů, aby bylo vaše dobrodružství pohodlné, bezpečné a příjemné pro vás oba.

 

1. Příprava na cestu:

 

  • Veterinární péče:

Tady záleží samozřejmě na tom, jaká je vaše cílová destinace. Je potřeba zajistit, že váš pes má aktuální očkování a mikročip. Navštivte veterináře před odjezdem, aby byl váš mazlíček v optimálním zdravotním stavu. Je dobré ověřit si aktuální informace v destinaci, kam se chystáte. Jednotlivé země mohou mít odlišné požadavky a omezení.

 

  • Strava a pití nejen během cesty

Přibalte dostatek jídla, vody a oblíbených hraček pro vašeho psa. Pamlsky jsou také nedílnou součástí cestovní tašky vašeho chlupáče, pomohou také s uklidněním a ujištěním, že se nic neděje a vše je v pořádku. Dbejte také na pauzy během cesty, kdy dopřejete pejskovi lehké protažení, napití a vyvenčení. To pomáhá minimalizovat stres a udržuje energii vašeho psa na správné úrovni.

 

Pítko na cesty: https://www.dogando.cz/prenosne-pitko-pro-psy/ 

 

  • Identifikace:

Mějte připravený aktuální cestovní průkaz vašeho psa, kde jsou uvedena všechna prodělaná očkování a zákroky. Dále je také dobré s sebou mít aktuální fotku, na kterém jsou vidět jeho barvy, vzory a další identifikační znaky pro případ, že by se ztratil.

 

2. Bezpečnost během cesty:

 

  • Bezpečnostní přepravní box:

Pro dlouhé cesty autem je vhodné použít bezpečnostní přepravní box. Umožňuje psovi pohodlné a bezpečné cestování a zároveň minimalizuje riziko zranění při případné nehodě. Dále je také možné využít cestování s připoutaným psem pomocí speciálního cestovního pásu velmi podobnému tomu lidskému. Lze ho také kombinovat s ochrannou podložkou na sedačky, která je nejen jasným vymezením prostoru pro psa, ale také ochrání sedačky před drápky :) 

 

Pás u nás k zakoupení: https://www.dogando.cz/vyhledavani/?string=Pás 

Ochranná podložka také: https://www.dogando.cz/ochranna-podlozka-do-auta/ 

 

  • Ubytování:

Při hledání ubytování se ujistěte, že akceptují psy. Mnoho hotelů a penzionů nabízí speciální pokoje pro hosty se psy, a některé mají dokonce vyhrazené prostory pro venčení. Mnoho ubytovacích zařízení využívá nejrůznější aplikace (např. Booking), kde jsou informace ohledně ubytování se psem uvedeny a je tedy snadné najít vhodné místo.

 

3. Aktivní dovolená pro psa:

 

  • Venčení a pohyb:

Plánujte aktivity, které zahrnují pohyb a venčení pro vašeho psa. Lesní procházky, pláže a venkovní akce jsou skvělým způsobem, jak udržet psa šťastného a zdravého během dovolené. Zároveň ale mějte na paměti jeho kondici a zdravotní stav a podle toho také volte terén a samotné aktivity.

 

  • Pamětihodnosti pro psy:

Některá místa mají speciální pamětihodnosti pro psy, jako jsou parky nebo kavárny, které vítají čtyřnohé návštěvníky. Je skvělé, že můžete i chlupáčům dopřát trochu té kultury a zážitků.

 

  • Zábava v pokoji:

Přibalte oblíbené hračky a polštářky, abyste zajistili psovi pohodlný a známý prostor, i když jste na cestách. Pro psa to bude signál, že teď je tady jeho místo, kde si může v klidu odpočinout a je v bezpečí.

 

Hračky u nás: https://www.dogando.cz/hracky/ 

 

Cestování se psem vyžaduje předvídavost a plánování, ale s pečlivou přípravou může být tato dovolená pro vás oba nezapomenutelným zážitkem. Buďte otevření novým dobrodružstvím, ale zároveň respektujte potřeby a pohodlí svého psa. Se správným přístupem a pečlivým plánováním můžete společně objevovat nová místa a vytvářet společné vzpomínky, které budou trvat celý život.

 

Doufám, že vám tento článek pomůže při plánování a úspěšném provedení cestování se psem! :)

Více inspirace najdete u nás na eshopu: https://www.dogando.cz/na-cesty-2/

Zpět do obchodu