Bezpečnost psa aneb jak přepravovat psy v autě

Chystáte se cestovat se psem v autě? Bezpečnost psa v autě zahrnuje vybavení, které je nutné dodržet a nezanedbat. Při cestování se psem v autě je nejdůležitější bezpečnost vaše i vašeho psa.

 

pes-v-aute

 

Jezdíte se psem v autě, případně si pořizujete štěně a hledáte informace, jak zabezpečit psa v autě při převozu? Bezpečnost je na prvním místě a i přesto, že si myslíte, že se během pár minut v autě nemůže nic stát, tak může. Psy jsou lovci a stačí malé vyděšení či leknutí a pes vám po autě začne běhat, což může vážně ohrozit řidičovo vnímání jízdy a následné odbočení z trasy. Stačí ale ikdyž pouze více zabrzdíte a může se stát, že váš pes vyletí ze sedadla na čelní sklo.

 

Psy musí být během přepravy v autě zajištění podle pravidel silničního provozu. Pokud tak neučiníte, hrozí Vám pokuta. V současné době můžete obdržet tučnou pokutu až ve výši 25000 Kč.. Proto vám nyní přineseme rady, jak vozit psa v autě a zabezpečit ho natolik abyste byli v bezpečí vy i váš přítel.

Pás do auta

I pro psy se vyrábí pásy do auta, které vašeho psa drží na jednom místě na sedadle. Je to pás, který na jedné straně má klip pro zacvaknutí do klasické schránky na zapínání pásů a na druhém konci zapínání na obojek pro psa. Naše pásy pro psy do auta s vůlí zamezí, díky gumě uvnitř pásu, tvrdým nárazům do krku pejska při změnách směru jízdy. Prodávají se v různých barevných variantách.

 

Velkou výhodou je kompatibilita, díky které pás můžete kdykoli přenášet a nemusíte se tahat s klecí a přenosnými boxy. 

Ochranná podložka do auta

Pokud máte psa, který vám líná a máte všude chlupy nebo rádi s pejskem chodíte do přírody, tak váš pejsek umí udělat řádný čurbes. Proto vás děsí představa cestování, protože to neustálé několikahodinové čištění autosedaček je nesnesitelné. Ale dnes už existují podložky, díky kterým se tohoto problému definitivně zbavíte a cesta autem s vaším přítelem bude o mnoho zábavnější a bez starostí.

 

Ochranná podložka pro psy do auta je vyrobena s pevného voděodolného materiálu, který stačí po jízdě jen opláchnout vodou. Na možnost je několik způsobů uchycení a to buď na zadních sedačkách, nebo v zavazadlovém prostoru. Na podložku jsou všity dvě praktické kapsičky, do kterých se Vám krásně vejde například naše cestovní pítko (o tom vám povíme níže). Součástí sady je také bezpečnostní pás s karabinou. 

Přenosné pítko pro psy

Pokud jedete autem déle, určitě vašemu psovi začnou mžourat oči žízní. Je to zcela běžné jelikož psy se v uzavřeném prostoru více potí a celkové je v autě větší teplo, proto je důležité udržovat pitný režim. Určitě si neumíte představit dávat psovi pít z lahve, z víčka nedej bože z misky na vodu. Vhodným pomocníkem jsou přenosné pítko pro psy, díky kterému problém s žíznivým psem už nemusíte řešit

 

Láhev má objem 350 ml, takže vám postačí i na dlouhou trasu s velkou rasou psa. Důležitá je ale i strava. Psa nakrmte několik hodin před cestou a potom až v cíli.

 

Kompletní vybavení pro bezpečnou jízdu v autě se psem vám tedy stačí pořídit výše zmíněné výrobky a za přijatelnou cenu. Tato investice je vzhledem k vašemu bezpečí přijatelná a můžete s mazlíčkem cestovat klidně každý den.

Zpět do obchodu