5 tipů jak si hrát se psem

V tomto článku vám přinášíme 5 tipů na hry pro psy. Dozvíte se, jak zabavit pejska logickými hrami mezitím co jste v práci. Nebo jak si se psy hrát doma a venku. Můžeme vybírat z motivačních her, logických her nebo můžeme rozvíjet psychomotorický vývoj psa pomocí hraček pro psy.

 jak-si-hrat-se-psem

 

Pohyb a aktivita pro psy je důležitá pro pozitivní rozvoj psychomotorického vývoje u psa. Proto je důležité umět psovi rozplánovat čas a podpořit ho různými hrami. Hry pro psy jsou zábavné a rozvíjí logické uvažování. Hra se psem vám utuží vztah a zvýší vám autoritu u vašeho psa. V dnešní době často zapomínáme, že psy mají vyvinuté smysly ke stopování, lovení a k životu ve smečce. Proto se jim musíme naprosto věnovat a umět jejich smysly rozvíjet.

 

Nikde není pevně dáno, jak dlouho si se svým psem máte hrát případně jak často. Ale je důležité abyste na hru měli chuť vy i váš pes. Měli byste dodržet pár zásadních kroků. Pes by měl být odpočinutý a připravený ke hře. Musíme nastavit začátek a konec hry podle povelů aby pes chápal co se bude dít. Střídat intenzitu hry a nepřetěžovat psa. Po ukončení aktivity nechat psa v klidovém režimu a odstranit všechny hračky z jeho dosahu.

Přetahování a aportování

Nesmrtelnou hračkou jsou uzle a přetahovací hračky pro psy, které se dají použít na všemi známe aportování. Psy se rádi přetahují, díky pletenému provazu máte jistotu, že tato hračka psům vydrží dlouho. Doporučujeme létající talíř, díky kterému se pes venku řádně proběhne a než vám aport předá určitě si zařádíte při přetahování. Vybírat můžete ze široké škály možností, jak jsme zmínili létající talíř, pletený donut nebo malý pletený míček, který vám pejsek nemá šanci hned rozkousat, jako kterýkoli tenisák.

Interaktivní hry - pro rozvoj vašeho pejska

Do této kategorie řadíme zábavu pro psy především, když odcházíte do práce a chcete, aby se pes zabavil sám. Můžete koupit například čmuchací kobereček, který si váš čtyřnohý kamarád zajisté oblíbí, především hledáním pamlsků ukrytých v různých záhybech koberečku. Poté co pes objeví všechny úkryty a pamlsky sní, může kobereček díky rozměrům využít jako pelech. 

Dentální gumový míček je další skvělou zábavou pro osamoceného pejska. Do míčku můžete vložit pamlsky, které se pes snaží kousáním vyndat z míčku. Míček má gumové výčnělky, které psům častým používáním pomáhají s dentální hygienou.

 

hra-dentalni-micek

Hra na schovávanou

Pokud naučíte vašeho psa povel zůstaň a čekej, máte vyhráno. Běžte se schovat a pak jen pískněte. Pes má za úkol vás najít, odměňte ho pamlskem. O trochu vyšší úroveň hry je možnost schování oblíbené plyšové hračky. Je obtížné naučit psa co má vlastně hledat, ale naučte psa povel zůstaň a dejte zpočátku plyšáka na viditelné místo. Psa řádně odměňte a poté ukládejte hračku zapeklitěji. Určitě si to s vámi pes užije.

Plyšové hračky

Můžeme doporučit plyšové hračky pro psy vyrobené z velboa materiálu. Velboa je speciální materiál věrně imitující srst zvířat. Hračky jsou tak velice jemné na dotek. Zajímává je i technologii chew gard jsou i velmi odolné proti opotřebení. Žvýkání, kousání ani trhání tedy nedělá plyšákům problém (zatím se nám nepovedlo zničit žádného z nich). Díky pískátku může pro něho být hračka rázem více atraktivní. Hračku psy využívají k tulení, kousání i přetahování. Vybírat můžete z mnoha designových variant.

 

hra-plysove-hracky-pro-psy

Kalíšky

Vezměte si zpočátku dva šálky a pod jeden dejte pamlsek, nechte psa vyčmuchat, kde se pamlsek schovává. Hru si můžete upravovat podle sebe, můžete šálky přidávat či je míchat. Ale nezapomínejte, že pro psa je velmi obtížné vyčmuchat něco přes šálek, proto používejte maso a pamlsky, které jsou cítit. Pokud vašemu pejskovi tato hra nepůjde, zkuste pro začátek vzít pamlsek do dlaní, ať si sám vybere, kterou ruku chce otevřít. 

Zpět do obchodu